Изведба на целовечерен солистички концерт

Jankoski, Marjan and Mihajlovski, Angele (2013) Изведба на целовечерен солистички концерт. [Performance]

This is the latest version of this item.

[thumbnail of M.J..pdf]
Preview
Text
M.J..pdf

Download (940kB) | Preview

Abstract

Премиерна изведба на авторскиот концерт на Марјан Јанкоски со наслов „Радост моја, Христос воскресе!!!“ кој се одржа во галеријата „Безистен“ во Штип на 09 мај 2013 година. На концертот учествуваа: Марјан Јанкоски(автор, кавал, тамбура, вокал), Ангеле Михајловски (пијано), музичкиот состав „Портал“, класата за народни инструменти при ФМУ-Штип, Раде Рогожаров (рецитатор.

Item Type: Performance
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Marjan Jankoski
Date Deposited: 24 Mar 2014 13:00
Last Modified: 04 Aug 2015 10:34
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/9607

Available Versions of this Item

Actions (login required)

View Item View Item