Едукативни семинари во Јапонија

Janevski, Vladimir and Cicakovski, Timko and Andonovski, Marjan and Atanasov, Sasko and Kostov, Stojance (2013) Едукативни семинари во Јапонија. [Image] (In Press)

[thumbnail of СЕМИНАР ВО ЈАПОНИЈА.pdf]
Preview
Text
СЕМИНАР ВО ЈАПОНИЈА.pdf

Download (3MB) | Preview

Abstract

Во периодот од февруари - март, имавме посебна чест да оддржиме едукативни семинари од областа на традиционалната музика и игра. Посетителите Јапонци имаа прилика да ја изучуваат традиционалната игра со предавачи од Факултетот за музичка уметност. Се оддржаа пет семиари во различни градови а бројката на посетители преминуваше преку 700 учесници на семинарот.

Item Type: Image
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Vladimir Janevski
Date Deposited: 25 Mar 2014 09:16
Last Modified: 10 Aug 2015 07:28
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/9603

Actions (login required)

View Item View Item