Подај рака

Dimitrijeva, Vanga (2013) Подај рака. [Project]

[thumbnail of __buciste_userfiles$_vanga.dimitrijeva_Desktop_plakat detska revija.png]
Preview
Image
__buciste_userfiles$_vanga.dimitrijeva_Desktop_plakat detska revija.png

Download (1MB) | Preview

Abstract

Изработка на детски модели-капути за возраст од 4 до 6 години, од чоја комбинирана со волница, аксесоари и на самите модели се прикажани детските новогодишни мотиви односно од детските цртежи е направена преработка со новогодишните мотиви директно врз моделите со рачно аплицирање на истите. Детските модели на крајот од ревијата се подарени на децата од социјално ранливите категории.

Item Type: Project
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Technology
Depositing User: Vanga Dimitrijeva
Date Deposited: 21 Jan 2014 10:37
Last Modified: 21 Jan 2014 10:37
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/8717

Actions (login required)

View Item View Item