Постапки за хигиена при берба и пакување на трпезно грозје

Trajkova, Fidanka (2009) Постапки за хигиена при берба и пакување на трпезно грозје. In: Постапки за хигиена при берба и пакување на трпезно грозје, 03.12.2009, Канцеларија за рурален развој, Земјоделски факултет, УГД . (Unpublished)

[thumbnail of obuka za sigurnost na hrana_2009.pdf]
Preview
Text
obuka za sigurnost na hrana_2009.pdf

Download (498kB) | Preview
[thumbnail of protokol za higiena.doc] Text
protokol za higiena.doc

Download (37kB)

Abstract

Материјалот е презентиран на еднодневната работилница „Постапки за хигиена при берба и пакување на трпезно грозје“ во организација на Канцеларијата за рурален развој, наменета за земјоделски производители на трпезно грозје од Република Макеоднија. Интерактивната работилница е со цел јакнење на капацитетите на земјоделските производители во врска со европските и глобалните стандарди за сертифицирано производство.

Item Type: Conference or Workshop Item (Lecture)
Subjects: Agricultural Sciences > Agriculture, forestry, and fisheries
Divisions: Faculty of Agriculture
Depositing User: Fidanka Trajkova
Date Deposited: 04 Feb 2013 18:06
Last Modified: 04 Feb 2013 18:06
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/5493

Actions (login required)

View Item View Item