Подготовка на сценска адаптација

Janevski, Vladimir (2012) Подготовка на сценска адаптација. Zbornik na trudovi IV, IV. pp. 4-10.

[thumbnail of __ugd.edu.mk_private_UserFiles_vladimir.janevski_Desktop_REPOZITORIUM_ЗБОР БИТОЛА 4.pdf]
Preview
Text
__ugd.edu.mk_private_UserFiles_vladimir.janevski_Desktop_REPOZITORIUM_ЗБОР БИТОЛА 4.pdf

Download (3MB) | Preview

Abstract

Во темата ќе бидат опфатени историските аспекти и случувањата во Македонија, првите почетоци и потребата од сценски адаптации или попознати како кореографии.Во вториот дел ќе бидат прикажани појдовните сегменти за изработка на сценските адаптации и нивна реализација.

Item Type: Article
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Vladimir Janevski
Date Deposited: 28 Jan 2013 10:05
Last Modified: 28 Jan 2013 15:15
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/5161

Actions (login required)

View Item View Item