Концерт во сеќавање на проф. Стела Слејанска-Стојаноска

Mihajlovski, Angele and Potevska, Emilija and Dzorleva, Tatjana (2013) Концерт во сеќавање на проф. Стела Слејанска-Стојаноска. [Performance] (Unpublished)

[thumbnail of cbfg.jpg]
Preview
Image
cbfg.jpg

Download (82kB) | Preview
[thumbnail of image.jpg]
Preview
Image
image.jpg

Download (1MB) | Preview
[thumbnail of lightbox.jpg]
Preview
Image
lightbox.jpg

Download (41kB) | Preview

Abstract

Во организација на Дирекцијата за култура и уметност – Скопје и Факултетот за музичка уметност – Скопје, на 12 декември 2013 год во концертната сала на Факултетот се одржа концерт во знак на сеќавање на истакнатата македонска пијанистка и универзитетски професор м-р Стела Слејанска-Стојаноска.
На концертот учествуваа поголем дел од оние кои под нејзино менторство влегова во светот на сериозната музика: Кристина Крагуевска, Ана Гацева, Маријана Јованчева, Сашка Панчева, Сандра Крагуевска, Татјана Џорлева, Ема Потевска, Александар Манев, Христо Стојаноски, Ангеле Михајловски и Андреј Стојаноски.

Item Type: Performance
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Angele Mihajlovski
Date Deposited: 26 Mar 2014 10:31
Last Modified: 26 Mar 2014 10:31
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/5136

Actions (login required)

View Item View Item