Авторезиме на докторска дисертација "Улогата на вредносниот систем на менаџерите во ефектуирањето на човечките ресурси во фирмите"

Miceski, Trajko (2003) Авторезиме на докторска дисертација "Улогата на вредносниот систем на менаџерите во ефектуирањето на човечките ресурси во фирмите". PhD thesis, Универзитет "Св.Кирил и Методиј"-Скопје.

[thumbnail of doktorska.pdf]
Preview
Text
doktorska.pdf

Download (1MB) | Preview

Abstract

За правилно извршување на раководењето, како основна функција и улога, што означува остварување влијание врз луѓето, нивно насочување, координирање и ефектуирање се претпочита менаџерите да поседуваат изграден вредносен систем со соодветни вредности.

Item Type: Thesis (PhD)
Subjects: Social Sciences > Economics and business
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Trajko Miceski
Date Deposited: 13 Dec 2012 11:13
Last Modified: 18 Jun 2013 10:34
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/3539

Actions (login required)

View Item View Item