Некои аспекти на развојната стратегија на тутунското стопанство

Miceski, Trajko (2000) Некои аспекти на развојната стратегија на тутунското стопанство. Tobacco, 50 (7-8). pp. 164-179. ISSN 0494-3244

[thumbnail of tutun_tobacco_T.miceski.pdf]
Preview
Text
tutun_tobacco_T.miceski.pdf

Download (2MB) | Preview

Abstract

Постоечките природни и општествено-економски услови за производство и обработка на тутунот и неговата економска оправданост овозможуваат оформување на конзистетна развојна стратегија на тутунското стопанство.
Со креирање на стратешка конзистетна развојна политика, стопанските субјекти ќе можат да одговорат на предизвикот што го носи времето.

Item Type: Article
Subjects: Agricultural Sciences > Agricultural biotechnology
Social Sciences > Economics and business
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Trajko Miceski
Date Deposited: 11 Dec 2012 13:56
Last Modified: 18 Jun 2013 10:23
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/3386

Actions (login required)

View Item View Item