Електрични мерења: Збирка задачи и проблеми

Cingoski, Vlatko and Citkuseva Dimitrovska, Biljana (2020) Електрични мерења: Збирка задачи и проблеми. ISBN 978-608-244-765-0.

[thumbnail of Elektricni merenja - Zbrika zadaci i problemi.pdf]
Preview
Text
Elektricni merenja - Zbrika zadaci i problemi.pdf

Download (2MB) | Preview

Abstract

Збирката задачи по електрични мерења е наменета за студентите од втора година на Електротехничкиот факултет. Истата треба да послужи за совладување на материјалот
по истоимениот предмет т.е. појаснување преку примери. Збирката е сликовито преточување на теориското помагало. Електричните мерења се присутни во секојдневниот
живот и се неопходна секвенца во секој сегмент од понатомошните студии. Затоа оваа збирка ќе им помогне на студентите и на сите заинтресирани да надминат некои
потешкотии во совладување на материјалот поврзан со електричните мерења.

Item Type: Teaching Resource
Subjects: Engineering and Technology > Electrical engineering, electronic engineering, information engineering
Divisions: Faculty of Electrical Engineering
Depositing User: Vlatko Cingoski
Date Deposited: 27 Jan 2021 21:24
Last Modified: 27 Jan 2021 21:24
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/27252

Actions (login required)

View Item View Item