„Летна школа“ – Библиоарт

Efremov, Jordan and Dimitrijeva, Vanga (2019) „Летна школа“ – Библиоарт. In: „Летна школа“ – Библиоарт, 10 July 2019, Stip, Macedonia.

[thumbnail of letna skola.pdf]
Preview
Text
letna skola.pdf

Download (407kB) | Preview

Abstract

Третиот ден од Летната школа „Библиоарт 2019“ беше во боите на модата и дизајнирањето предводени од доц. м-р Ванѓа Кузманоска и доц. м-р Јордан Ефремов од Техничко-технолошки факултет при УГД Штип. Учесниците имаа можност да се запознаат со техниките на дизајнирање и цртање модели како и да проследат модни ревии од досегашната соработка на Библиотеката и УГД во проектите „Мода меѓу редови“. На крајот забавата заврши со гледање филм и играње на Nintendo Wii во просториите на Американското катче.

Item Type: Conference or Workshop Item (Lecture)
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Social Sciences > Educational sciences
Divisions: Art Academy
Depositing User: Jordan Efremov
Date Deposited: 04 Sep 2019 08:27
Last Modified: 04 Sep 2019 08:27
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/22373

Actions (login required)

View Item View Item