Меѓународни денови на модата - Во чест на Св. Кирил и Методиј

Efremov, Jordan and Dimitrijeva, Vanga and Golomeova, Saska and Ristova, Elvira and Zhezhova, Silvana and Jordeva, Sonja (2019) Меѓународни денови на модата - Во чест на Св. Кирил и Методиј. [Show/Exhibition]

[thumbnail of moda.pdf]
Preview
Text
moda.pdf

Download (183kB) | Preview

Abstract

Проектот „Меѓународни денови на модата“ во кој беа вклучени студентите и професорите од ТТФ при УГД со изработки на сопствени колекции, средношколците од средните текстилни училишта во Северна Македонија, студенти и професори од Југозападниот Универзитет „Неофит Рилски“, Благоевград, Бугарија. Проектот е организиран се со цел да се имплементираат изработките на повеќе структури од образовните институции кои се занимаваат со дизајнирање на текстил, односно облека и споделување на искуства и идни соработки со повеќе институции.

Item Type: Show/Exhibition
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Art Academy
Depositing User: Jordan Efremov
Date Deposited: 04 Sep 2019 08:28
Last Modified: 04 Sep 2019 08:28
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/22372

Actions (login required)

View Item View Item