Концерт на Трио Академико на oдбележување на Денот на Европа 2018

Miteva, Zlatka and Trbojevik, Natasa and Pavlovski, Branko (2018) Концерт на Трио Академико на oдбележување на Денот на Европа 2018. [Performance] (Unpublished)

[thumbnail of 2.jpg]
Preview
Image
2.jpg

Download (363kB) | Preview
[thumbnail of 32260912_2075234192765897_3246984005781815296_n.jpg]
Preview
Image
32260912_2075234192765897_3246984005781815296_n.jpg

Download (88kB) | Preview

Abstract

Универзитетот „Гоце Делчев“ ќе биде дел од одбележувањето на Денот на Европа, кој ќе се одржи во сабота (12.5.2018 година) на Плоштадот „Слобода“ во Штип.

Покрај студентите волонтери, Технолошко-техничкиот факултет ќе се вклучи со модна ревија на тема „Европа“, Трио Академико како претставник од Музичката академија ќе има свој концертен настап, студентите од ФТБЛ ќе подготвуваат храна, а од Ликовната академија ќе сликаат за време на одржувањето на настанот.

Item Type: Performance
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Zlatka Miteva
Date Deposited: 06 Feb 2019 08:07
Last Modified: 20 Aug 2019 08:01
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/21496

Actions (login required)

View Item View Item