Историско културните односи на Македонија и Србија изразени преку творештвото на Тодор Маневиќ

Cackov, Oliver (2018) Историско културните односи на Македонија и Србија изразени преку творештвото на Тодор Маневиќ. In: Меѓународна научна конференција за меѓународните и интеркултурните релации „Врските меѓу Р.Македонија и Р.Србија низ вековите и денес“, Bitola, Republic of Macedonia.

[thumbnail of Zbornikot 2018.pdf]
Preview
Text
Zbornikot 2018.pdf

Download (451kB) | Preview

Abstract

Блискоста меѓу македонскиот и српскиот народ има многу постари корени отколку што е познато во историјата и тоа во сите сфери на животот и тоа економскиот културно-просветниот, книжевниот и духовниот.

Item Type: Conference or Workshop Item (Paper)
Subjects: Humanities > History and archaeology
Divisions: Faculty of Educational Science
Depositing User: Oliver Cackov
Date Deposited: 21 Jan 2019 11:44
Last Modified: 21 Jan 2019 11:44
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/21089

Actions (login required)

View Item View Item