Денови на модата, Штип

Dimitrijeva, Vanga (2018) Денови на модата, Штип. [Show/Exhibition]

[thumbnail of ImageMagick conversion from image to application/pdf]
Preview
Text (ImageMagick conversion from image to application/pdf)
detska modna revija dom na maldi.pdf

Download (93kB) | Preview

Abstract

Изработка на 20 детски свечени модели од свила, чипка и сатен инспирирани од горната детска облека која плени со својот раскош за најмладите принцези. На модната писта се појавија деца од најразлични возрасти и ги прикажаа моделите кои беа реализирани од студентите на Технолошко - технички Факултет.
Колекција пролет/лето 2018

Item Type: Show/Exhibition
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Technology
Depositing User: Vanga Dimitrijeva
Date Deposited: 07 Nov 2018 12:12
Last Modified: 07 Nov 2018 12:12
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/20763

Actions (login required)

View Item View Item