Детска модна ревија

Dimitrijeva, Vanga (2018) Детска модна ревија. [Show/Exhibition]

[thumbnail of ImageMagick conversion from image to application/pdf]
Preview
Text (ImageMagick conversion from image to application/pdf)
detska modna revija Stip.pdf

Download (1MB) | Preview

Abstract

Изработка на 20 детски зимски модели изработени од фини материјали прилагодени за детската конфекција со апликации избрани од најмладите корисници на оваа колекција.
Оваа детска колекција е инспирирана од најмладите и е наменета за нив се со цел да се збогати креативниот дух на оние кои креираат и оние чија намена е крајна цел.

Item Type: Show/Exhibition
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Technology
Depositing User: Vanga Dimitrijeva
Date Deposited: 07 Nov 2018 12:12
Last Modified: 07 Nov 2018 12:12
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/20761

Actions (login required)

View Item View Item