"United in diversity"- Модна ревија за Ден на Европа 2018

Risteski, Sanja and Dimitrijeva, Vanga (2018) "United in diversity"- Модна ревија за Ден на Европа 2018. [Project]

[thumbnail of Програма.pdf]
Preview
Text
Програма.pdf

Download (437kB) | Preview
[thumbnail of Постер.pdf]
Preview
Text
Постер.pdf

Download (380kB) | Preview
[thumbnail of Презентација на модели.pdf]
Preview
Text
Презентација на модели.pdf

Download (644kB) | Preview

Abstract

Студентите на ТТФ во рамки на Проектот "Europe Day 2018" учествуваа на модна ревија која се одржа на градскиот плоштад "Слобода" во Штип. Студентите работејќи под менторство на нивен наставен кадар на специфичен и иновативен начин ги прикажаа нивните погледи кон иднината преку изработка на уникатни модели, надополнети со рачни везови и техники на цртање. Нивната идеја за Европа ја презентираа на еден доста креативен и внимателно осмислен сценски настап.

Item Type: Project
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Technology
Depositing User: Sanja Spasova
Date Deposited: 28 May 2018 06:33
Last Modified: 28 May 2018 06:33
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/20046

Actions (login required)

View Item View Item