Изложба на дела од 23 Интернационална кичевска ликовна колонија

Miloseski, Slobodan (2016) Изложба на дела од 23 Интернационална кичевска ликовна колонија. [Show/Exhibition]

[thumbnail of Kolonija naslovna.pdf]
Preview
Text
Kolonija naslovna.pdf

Download (2MB) | Preview
[thumbnail of Kolonija ucesnici.pdf]
Preview
Text
Kolonija ucesnici.pdf

Download (1MB) | Preview
[thumbnail of Kolonija delo.pdf]
Preview
Text
Kolonija delo.pdf

Download (897kB) | Preview
[thumbnail of kolonija izdavac.pdf]
Preview
Text
kolonija izdavac.pdf

Download (1MB) | Preview

Abstract

На изложбата на дела од 23 Интернационална кичевска ликовна колонија, која се одржа во Музејот на град Скопје, зедоа учество со свои дела 23 уметници од повеќе држави. На оваа изложба се претставив со скилпторското дело под наслов „Трансформација на свевста“, изработено во дрво со димензии: 140x25x30cm.

Item Type: Show/Exhibition
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Art Academy
Depositing User: Slobodan Miloseski
Date Deposited: 23 Jan 2018 09:33
Last Modified: 23 Jan 2018 09:33
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/19026

Actions (login required)

View Item View Item