Конекција 2

Miloseski, Slobodan (2016) Конекција 2. [Show/Exhibition]

[thumbnail of Konekcija 2 naslovna.pdf]
Preview
Text
Konekcija 2 naslovna.pdf

Download (836kB) | Preview
[thumbnail of Konekcija 2 tekst.pdf]
Preview
Text
Konekcija 2 tekst.pdf

Download (1MB) | Preview
[thumbnail of Konekcija 2 delo.pdf]
Preview
Text
Konekcija 2 delo.pdf

Download (854kB) | Preview
[thumbnail of Feniks.pdf]
Preview
Text
Feniks.pdf

Download (3MB) | Preview
[thumbnail of Konekcija 2 izdavac.pdf]
Preview
Text
Konekcija 2 izdavac.pdf

Download (979kB) | Preview

Abstract

Со изложбата во Мала станица, групата македонски автори од “Конекција 2” кои живеат, работат или студираат во Софија се претставуват пред домашната публика, за да ги зацврстат и продлабoчат своите контакти со колегите и публиката во Скопје.
На оваа изложба се претставив со скулптурата под наслов „Феникс“, изработена во комбинирана технока со димензии: 62x48x50cm.

Item Type: Show/Exhibition
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Art Academy
Depositing User: Slobodan Miloseski
Date Deposited: 23 Jan 2018 09:32
Last Modified: 23 Jan 2018 09:32
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/19025

Actions (login required)

View Item View Item