Штип и штипско во весникот „Политика“ (1919-1941)

Josimovska, Verica (2017) Штип и штипско во весникот „Политика“ (1919-1941). In: VII Меѓународен научен собир „Врските меѓу Р.Македонија и Р.Србија низ вековите и денес“ во организација на Конзулатот на Р.Србија во Р. Македонија, 19-21 May 2017, Bitola, Macedonia. (Unpublished)

[thumbnail of programa Bitola.pdf]
Preview
Text
programa Bitola.pdf

Download (708kB) | Preview
[thumbnail of trud.pdf]
Preview
Text
trud.pdf

Download (851kB) | Preview

Abstract

Трудот опфаќа сублимат на написи за известувања од општествено-економскиот, политичкиот,културниот и секојдневниот живот во Штип и неговата околина.

Item Type: Conference or Workshop Item (Paper)
Subjects: Humanities > History and archaeology
Divisions: Faculty of Educational Science
Depositing User: Verica Josimovska
Date Deposited: 23 Aug 2017 11:56
Last Modified: 23 Aug 2017 11:56
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/18076

Actions (login required)

View Item View Item