Интернационална групна изложба во манастирот Св. Георгија, Завиднице кај Ниш

Efremov, Jordan (2016) Интернационална групна изложба во манастирот Св. Георгија, Завиднице кај Ниш. [Show/Exhibition]

[thumbnail of combinepdf.pdf]
Preview
Text
combinepdf.pdf

Download (397kB) | Preview

Abstract

Од 15.08 до 20.08 2016, во манастирот Св. Георгија, Завиднице кај Ниш, а по благослов на игуменот отец Емилијан Тасиќ, се одржа уметничка колонија во која уметниците од неколку земји приложени во списокот тематски создаваа дела кои ќе се донираат за помош и обнова на манастирот. Учествував со едно дело „Меморија за постанокот 12“.

Item Type: Show/Exhibition
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Art Academy
Depositing User: Jordan Efremov
Date Deposited: 01 Mar 2017 12:30
Last Modified: 01 Mar 2017 12:30
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/17562

Actions (login required)

View Item View Item