Интернационална изложба во Белград со наслов „Доброта се множи дељењем“

Efremov, Jordan (2016) Интернационална изложба во Белград со наслов „Доброта се множи дељењем“. [Show/Exhibition]

[thumbnail of combinepdf.pdf]
Preview
Text
combinepdf.pdf

Download (397kB) | Preview

Abstract

Изложбата се одржа од 01.07 до 03.08 2016, на адреса „Милорад Драшковиќ“ 44, Белград. Целта на изложбата покрај презентирањето на уметничкото творештво на членовите на здружението, има за цел да ги претстави разните техники на работа на секој учесник. Јас учествував со две дела „Портрет на Антонија“ и „Светлосен цртеж“.

Item Type: Show/Exhibition
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Art Academy
Depositing User: Jordan Efremov
Date Deposited: 01 Mar 2017 12:27
Last Modified: 01 Mar 2017 12:27
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/17560

Actions (login required)

View Item View Item