Изложба на тема "Дизајн хартија"

Despot, Katerina and Risteski, Sanja and Dimitrijeva, Vanga (2012) Изложба на тема "Дизајн хартија". [Show/Exhibition]

[thumbnail of ImageMagick conversion from image to application/pdf]
Preview
Text (ImageMagick conversion from image to application/pdf)
Dizajn Hartija.pdf

Download (51kB) | Preview

Abstract

На изложбата на тема: "Дизајн хартија" беа изработени: цртежи од дезени на текстил, разни дизајни на фустани, модни додатоци (чанти, шапки и обувки), накит и корсети изработени од хартија. За изработка на моделите беше користена хартија од секаков вид, а моделите беа инспирирани од романската култура, но преработени во современи модели на женски фустани и модни додатоци.

Item Type: Show/Exhibition
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Technology
Depositing User: Sanja Spasova
Date Deposited: 21 Feb 2017 15:03
Last Modified: 29 Mar 2018 11:47
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/17484

Actions (login required)

View Item View Item