Модни ревии на студентите на Технолошко-технички факултет

Risteski, Sanja and Dimitrijeva, Vanga (2016) Модни ревии на студентите на Технолошко-технички факултет. [Show/Exhibition]

[thumbnail of Општина Пробиштип 28-ми август.pdf]
Preview
Text
Општина Пробиштип 28-ми август.pdf

Download (594kB) | Preview
[thumbnail of Програма за „Недела на спортот и културата“- Општина Пробиштип.pdf]
Preview
Text
Програма за „Недела на спортот и културата“- Општина Пробиштип.pdf

Download (433kB) | Preview

Abstract

Креации на студентите на Технолошко - техничкиот факултет при Универзитетот "Гоце Делчев" - Штип. Беа претставени две колекции инспирирани од староградските носии во кои беа разработени кроеви по оригиналните носии и беа вклучени сите модни додатоци од овој период. Современата колекција беше инспирирана од современиот живот и култура со мноштво од везови и рачна работа. Вкупно беа претставени 40 модели кои се претставија на два различни начина.

Item Type: Show/Exhibition
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Technology
Depositing User: Sanja Spasova
Date Deposited: 21 Feb 2017 15:02
Last Modified: 29 Mar 2018 11:46
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/17478

Actions (login required)

View Item View Item