Изведба на композицијата „На пат за дома“ (во изведба на трио „Академико“) од авторот Марјан Јанкоски во концертната сала на Уметничката академија во Осиек, Р. Хрватска.

Jankoski, Marjan (2016) Изведба на композицијата „На пат за дома“ (во изведба на трио „Академико“) од авторот Марјан Јанкоски во концертната сала на Уметничката академија во Осиек, Р. Хрватска. [Performance]

[thumbnail of Plakat za koncert vo Osijek.pdf]
Preview
Text
Plakat za koncert vo Osijek.pdf

Download (14kB) | Preview
[thumbnail of Programa Akademiko.pdf]
Preview
Text
Programa Akademiko.pdf

Download (449kB) | Preview

Abstract

На концертот беа изведени дела од различни музички епохи од музичката литература: Азарашвили, Еванзен, Саламон, Кавалини, Сен Санс и Јанкоски.

Item Type: Performance
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Marjan Jankoski
Date Deposited: 16 Sep 2016 11:14
Last Modified: 16 Sep 2016 11:14
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/16244

Actions (login required)

View Item View Item