На аскер ке одам

Janevski, Vladimir and Cicakovski, Timko and Ilik, Blagica and Ilievska, Melita (2015) На аскер ке одам. [Video] (In Press)

[thumbnail of „На аскер ќе одам“.wmv] Video
„На аскер ќе одам“.wmv

Download (58MB)

Abstract

Ансамблот Македонија, организираше концерт во Македонскиот народен театар - нов објект, под наслов На аске ке одам. Сценариото на концертот беше музичка приказна како во 19 и почетокот на 20 век навлегуваат дел од дувачките и ударни инструменти во оркестрите од Јужномакедонскиот простор.

Item Type: Video
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Vladimir Janevski
Date Deposited: 10 Feb 2016 13:44
Last Modified: 10 Feb 2016 13:44
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/15343

Actions (login required)

View Item View Item