Концертна турнеа во Албанија

Janevski, Vladimir and Ilik, Blagica (2015) Концертна турнеа во Албанија. [Video] (In Press)

[thumbnail of Концертна турнеа - Албанија.wmv] Video
Концертна турнеа - Албанија.wmv

Download (51MB)

Abstract

Студентите од одделот за етнокореологија, при Музичката академија, заедно со учениците од ДМБУЦ Илија Николовски - Луј, насоката за традиционална музика и игра земаа учество на Фестивалот Сонце во градот Корча, кој беше организиран од страна на нашите сонародници кои живеат во Албанија.

Item Type: Video
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Vladimir Janevski
Date Deposited: 10 Feb 2016 13:43
Last Modified: 10 Feb 2016 13:43
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/15342

Actions (login required)

View Item View Item