Концертна турнеа во Турција

Janevski, Vladimir and Cicakovski, Timko and Ilik, Blagica (2015) Концертна турнеа во Турција. [Video] (In Press)

[thumbnail of Турција - Измир, Ахисар, Маниса.wmv] Video
Турција - Измир, Ахисар, Маниса.wmv

Download (56MB)

Abstract

Студентите од одделот за етнокореологија, при Музичката академија заедно со учениците од ДМБУЦ Илија Николовски - Луј, насокта за традиционална музика и игра, заедно обединети во Ансамбл Маедонија, одржаа три целовечерни концерти во грдаовите Ахисар, Маниса и Измир.

Item Type: Video
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Vladimir Janevski
Date Deposited: 05 Feb 2016 09:52
Last Modified: 05 Feb 2016 09:52
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/15229

Actions (login required)

View Item View Item