Кабинетот по историја- учителка на животот

Josimovska, Verica (2015) Кабинетот по историја- учителка на животот. In: Научно - стручна трибина - Учителот и средината за учење и развој, 2 Oct 2015, Stip, Macedonia. (Unpublished)

[thumbnail of програма трибина 2015.pdf]
Preview
Text
програма трибина 2015.pdf

Download (303kB) | Preview
[thumbnail of VJ 1.pdf]
Preview
Text
VJ 1.pdf

Download (198kB) | Preview

Abstract

Наставните средства имаат инзворедно едукативна функција во целокупниот наставен процес, почнувајќи од појавата и примената на класичните средства, па се до пошироката примена на најсовремените електронски уреди во наставната работа. Во наставата по историја тоа најдобро го овозможува работата во кабинетот - специјализирана училница, која ја заменува таканаречената класична училница.
Клучни зборови: настава по историја, кабинет, специјализирана училница

Item Type: Conference or Workshop Item (Paper)
Subjects: Humanities > History and archaeology
Divisions: Faculty of Educational Science
Depositing User: Verica Josimovska
Date Deposited: 21 Jan 2016 10:40
Last Modified: 21 Jan 2016 10:40
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/14784

Actions (login required)

View Item View Item