Радио дебата на УГД ФМ: „Револуциите како Арапската пролет (не)можат да донесат стабилна демократија

Stojanovski, Strasko (2013) Радио дебата на УГД ФМ: „Револуциите како Арапската пролет (не)можат да донесат стабилна демократија. [Video]

[thumbnail of Радио Дебата на УГД ФМ] Text (Радио Дебата на УГД ФМ)
watch_v=vz5pVKaRWVo

Download (129kB)

Abstract

Радио дебатата е спроведена во рамките на серијата на дебати на УГД ФМ радио, а водени од Игор Стојанов. Во оваа дебата се аргументираат дел од прчините и последиците од новиот бран општествени движења т.н. Арапска пролет

Item Type: Video
Subjects: Social Sciences > Political Science
Social Sciences > Sociology
Divisions: Faculty of Law
Depositing User: Strasko Stojanovski
Date Deposited: 21 Aug 2015 08:50
Last Modified: 21 Aug 2015 08:50
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/13742

Actions (login required)

View Item View Item