Крушево Град на културата

Dimitrijeva, Vanga (2014) Крушево Град на културата. [Show/Exhibition]

[thumbnail of Poster_Krus_vo_TTF.jpg]
Preview
Image
Poster_Krus_vo_TTF.jpg

Download (347kB) | Preview

Abstract

Изработка на староградски носии од западниот дел на Република Македонија од Крушевскиот регион, модели изработени по оригиналните старограски носии од Крушево со специфични материјали кои се автентични на оригиналните староградски носии кои го одбележуваат историскиот период од XX век од овој регион.

Item Type: Show/Exhibition
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Technology
Depositing User: Vanga Dimitrijeva
Date Deposited: 04 May 2015 08:43
Last Modified: 04 May 2015 08:43
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/13101

Actions (login required)

View Item View Item