Уметнички селектор и менаџер на дел од концертите на фестивалот за современа музика Модоарс

Potevska, Emilija and Dzorleva, Tatjana and Mihajlovski, Angele and Stojanoski, Hristo (2014) Уметнички селектор и менаџер на дел од концертите на фестивалот за современа музика Модоарс. [Project]

[thumbnail of index.html] Text
index.html

Download (18kB)

Abstract

Здружение на граѓани за промоција и развој на културата МОДОАРС Скопје, финансирано од Министерство за Култура. Емилија Потевска е основач и претседател на здружението, Џорлева Татјана, Михајловски Ангеле и Стојаноски Христо се членови и селектори на овој фестивал.

Item Type: Project
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Hristo Stojanoski
Date Deposited: 24 Feb 2015 09:42
Last Modified: 24 Feb 2015 09:42
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/12776

Actions (login required)

View Item View Item