Концертна турнеја на студентите од Музичката академија и ученици од ДМУЦ „Сергеј Михајлов“ - Штип

Mihajlovski, Angele and Maksimova, Marija and Velickov, Slavce and Mihajloska, Bojana and Filova, Despina and Dineva, Lina and Arsov, Darko and Saklev, Andrej (2014) Концертна турнеја на студентите од Музичката академија и ученици од ДМУЦ „Сергеј Михајлов“ - Штип. [Performance] (Unpublished)

[thumbnail of kocani.png]
Preview
Image
kocani.png

Download (77kB) | Preview
[thumbnail of kavadarci.png]
Preview
Image
kavadarci.png

Download (832kB) | Preview
[thumbnail of stip.png]
Preview
Image
stip.png

Download (1MB) | Preview

Abstract

Концертна турнеја во рамките на проектот „Младите пијанисти на македонскиот подиум 2014“ финансиран од Министерството за култура на РМ, а во реализација на студенти од Музичката академија при УГД - Штип и ДМУЦ „Сергеј Михајлов“ од Штип
Учествуваа студентите: Бојана Михајлоска,Деспина Филова, Лина Динева, Дарко Арсов и Андреј Шаклев, од класите на проф. Ангеле Михајловски, проф. Славче Величков, проф. Марија Максимова,

Item Type: Performance
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Angele Mihajlovski
Date Deposited: 05 Feb 2015 11:08
Last Modified: 05 Feb 2015 11:08
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/12184

Actions (login required)

View Item View Item