Наставник по музичко образование - подготовка за реализација на изборните предмети во основните училишта

Nasev, Lence (2011) Наставник по музичко образование - подготовка за реализација на изборните предмети во основните училишта. Зборник на трудови од Третиот научно-стручен собир со меѓународно учество, Битола, 9 Dec 2011. ISBN 987-608-4616-24-5.

[thumbnail of izbornipredmeti-bitola.pdf]
Preview
Text
izbornipredmeti-bitola.pdf

Download (132kB) | Preview
[thumbnail of Bitola.pdf] Text
Bitola.pdf
Restricted to Registered users only

Download (2MB)

Abstract

Образованието и стручното усовршување претставуваат клучни
елементи за развој на професионалната компетентност на наставниците
по музичко образование. Со воведувањето на изборните предмети
„Танци и ора“ и „Проекти од музичката уметност“ во основните
училишта се отвoра прашањето на изборот и компетенцијата на
наставникот кој квалитетно ќе ги реализира.

Item Type: Article
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Social Sciences > Educational sciences
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Lence Nasev
Date Deposited: 24 Sep 2014 14:07
Last Modified: 24 Sep 2014 14:07
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/10494

Actions (login required)

View Item View Item