Наставник по музичко образование - професија со отворени врати

Nasev, Lence (2011) Наставник по музичко образование - професија со отворени врати. In: Струшка музичка есен, 2011, Struga, Macedonia.

[thumbnail of SME 2011 - preliminarna programa.pdf]
Preview
Text
SME 2011 - preliminarna programa.pdf

Download (766kB) | Preview

Abstract

Многубројните промени во образовниот и општествен систем во Р. Македонија придонесоа професијата наставник по музичко образование покрај сложена, одговорна да претставува и професија која се помалку се вреднува.
Наставниците по музичко образование преку ефективно развиени стратегии треба да се обидат да ги отворат вратите на општеството за тоа да разбере колку музичкото образование придонесува кон целосно исполнување на образовните цели.

Item Type: Conference or Workshop Item (Paper)
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Social Sciences > Educational sciences
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Lence Nasev
Date Deposited: 10 Jul 2014 10:42
Last Modified: 10 Jul 2014 10:42
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/10471

Actions (login required)

View Item View Item