За жанрот синфониета

Nasev, Lence (2011) За жанрот синфониета. In: Традиција као инспирација, Међународни научни скуп, 15-16 Apr 2011, Бања Лука.

[thumbnail of BL.pdf]
Preview
Text
BL.pdf

Download (688kB) | Preview
[thumbnail of banja luka.pdf]
Preview
Text
banja luka.pdf

Download (127kB) | Preview

Abstract

Со изборот на синфониети од познати светски композитори од првата половина на ХХ век ќе се обидеме да ја прикажеме формата на ставовите во синфониетите и заедничките црти кои ги обединуваат анализираните дела.

Item Type: Conference or Workshop Item (Paper)
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Lence Nasev
Date Deposited: 10 Jul 2014 10:39
Last Modified: 07 Aug 2015 11:06
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/10464

Actions (login required)

View Item View Item