Денови на модата 2013 Штип

Risteski, Sanja (2013) Денови на модата 2013 Штип. [Show/Exhibition]

[img]
Preview
Text (ImageMagick conversion from image to application/pdf)
Captureк.pdf

Download (52Kb) | Preview
[img]
Preview
Text (ImageMagick conversion from image to application/pdf)
ххх.pdf

Download (123Kb) | Preview
[img]
Preview
Text (ImageMagick conversion from image to application/pdf)
Untitled123.pdf

Download (112Kb) | Preview
[img]
Preview
Text (ImageMagick conversion from image to application/pdf)
Captureа.pdf

Download (38Kb) | Preview
Official URL: http://fashionel.mk/moda/aktuel/shto-se-sluchuvash...

Abstract

Колекцијата е инспирирана од стилот и модата на 1950-тите години. За ревијата се користеа материјали како жерсе, свила, цветни мотиви. Кога се боите во прашање, црвена, жолта, зелена, песок боја итн. Целта беше да се претстави креативноста на нашите студенти. Студентите сами ги носеа и презентираа моделите. Мотото на ревијата беше - истакнете ги облините и заборавете на клишеата

Item Type: Show/Exhibition
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Technology
Depositing User: Sanja Spasova
Date Deposited: 21 Feb 2017 15:00
Last Modified: 29 Mar 2018 11:46
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/17476

Actions (login required)

View Item View Item