Денот кога заврши иднината на Емилија

Kukubajska, Marija Emilija (2007) Денот кога заврши иднината на Емилија. СУМ: Списание за уметност (54-55). pp. 171-178.

[thumbnail of SUM.pdf]
Preview
Text
SUM.pdf

Download (2MB) | Preview

Abstract

Од каде да почне мама сега, кога се` се сврши со твојот живот на земјата...Одново да се учам да живеам, сега без тебе, кога дваесет и седум години ти си ми воздух во кој летам пресреќна што те имам, ти си ми океан кој учев да го пливам, од подводни волци да те спасувам, ти си ми земјата на која беше како на небо, ти си ми пламенот на силата духовна повеличествен од сите олимписки и нобелови славја.

Item Type: Article
Subjects: Humanities > Languages and literature
Divisions: Faculty of Philology
Depositing User: Marija Kukubajska
Date Deposited: 19 May 2014 08:16
Last Modified: 04 Aug 2015 13:54
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/9791

Actions (login required)

View Item View Item