Историја на оралната имплантологија

Papakoca, Kiro (2008) Историја на оралната имплантологија. Инфо (11). pp. 13-14.

[thumbnail of trud vesnik.pdf]
Preview
Text
trud vesnik.pdf

Download (1MB) | Preview

Abstract

Во краток временски интервал имплантологијата се развива од теорија во пракса, практикувана од мал број на стоматолози и критикувана од голем број на пациенти, во најпозната, неопходна и респектирана гранка во стоматологијата.

Item Type: Article
Subjects: Medical and Health Sciences > Health sciences
Divisions: Faculty of Medical Science
Depositing User: Kiro Papakoca
Date Deposited: 11 Mar 2014 11:32
Last Modified: 13 Mar 2014 14:12
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/9403

Actions (login required)

View Item View Item