Историја на оралната имплантологија

Papakoca, Kiro and Papakoca, Gordana (2008) Историја на оралната имплантологија. In: III – Македонски конгрес за историја на медицината со меѓународно учество, Зборник на трудови, 5–7 June 2008, Stip, Macedonia.

[thumbnail of kiro 1.pdf]
Preview
Text
kiro 1.pdf

Download (3MB) | Preview

Abstract

Досегашните реализирани археолошки откритија докажуваат постојана преокупација на луѓето за замена на изгубените заби. Како главни материјали за замена се користат заби од животни, луѓе и минерали.

Item Type: Conference or Workshop Item (Speech)
Subjects: Medical and Health Sciences > Health sciences
Divisions: Faculty of Medical Science
Depositing User: Kiro Papakoca
Date Deposited: 11 Mar 2014 11:37
Last Modified: 13 Mar 2014 14:12
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/9401

Actions (login required)

View Item View Item