Фебрилни конвулзии кај деца

Panova, Gordana (2010) Фебрилни конвулзии кај деца. In: III-Конгрес на здружение на медицински сестри,техничари и акушерки на Р.Македонија, 30 Sept-03 Oct .2010, Струга.

[thumbnail of Programa na III Nacionalen Kongres na ZMSTAM.pdf]
Preview
Text
Programa na III Nacionalen Kongres na ZMSTAM.pdf

Download (4MB) | Preview
[thumbnail of ФЕБРИЛНИ КОНВУЛЗИИ КАЈ ДЕЦА.pdf]
Preview
Text
ФЕБРИЛНИ КОНВУЛЗИИ КАЈ ДЕЦА.pdf

Download (241kB) | Preview
[thumbnail of ТЕМА-КОНВУЛСИИ-СТРУГА.pdf]
Preview
Text
ТЕМА-КОНВУЛСИИ-СТРУГА.pdf

Download (7MB) | Preview

Abstract

Растот и развојот имаат свои физички, психички, емотивни, социјални и културни аспекти не се меѓусебно независни, туку силно поврзани одржуваат заедничко делување на наследните и генетските како и стекнатите (интраутерини и постнатални) фактори.

Item Type: Conference or Workshop Item (Paper)
Subjects: Medical and Health Sciences > Basic medicine
Divisions: Faculty of Medical Science
Depositing User: Gordana Panova
Date Deposited: 12 Feb 2014 10:24
Last Modified: 10 Aug 2015 07:29
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/9153

Actions (login required)

View Item View Item