Бизнис администрација на логистиката

Apostolov, Mico (2013) Бизнис администрација на логистиката. World Relations. ISBN 978-608-4528-04-3

[thumbnail of BOOK- Biznis Administracija na Logistika - Prof. Mico Apostolov.pdf]
Preview
Text
BOOK- Biznis Administracija na Logistika - Prof. Mico Apostolov.pdf

Download (202kB) | Preview

Abstract

Бизнис администрација на логистиката е процес на стратешко управување на набавката, движењето и чувањето на материјали, делови и готов инвентар (и информации во врска со тековите) низ организацијата и маркетинг каналоте на таков начин што сегашната и идна профитабилност се максимизирани преку ефективно извршување на нарачките.

Item Type: Book
Subjects: Social Sciences > Economics and business
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Mico Apostolov
Date Deposited: 30 Jan 2014 15:26
Last Modified: 30 Jan 2014 15:26
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/8918

Actions (login required)

View Item View Item