Етничноста како фактор за образование во Република Македонија

Petrovski, Vlado (2007) Етничноста како фактор за образование во Република Македонија. Педагошки факултет: „Гоце Делчев“ - Штип, Штип. ISBN 978-9989-2622-5-8

[thumbnail of V.P. 3.pdf]
Preview
Text
V.P. 3.pdf

Download (2MB) | Preview

Abstract

Прашањето на заедничкото живеење е комплексен проблем со кој треба да се соочи секое општество кое е мултикултурно и мултиетничко по пат на поставување на човекот како индивидуа во центарот на вниманието и тоа со основните човекови права и слободи.

Item Type: Book
Subjects: Social Sciences > Educational sciences
Social Sciences > Sociology
Divisions: Faculty of Educational Science
Depositing User: Vlado Petrovski
Date Deposited: 19 Dec 2013 14:29
Last Modified: 19 Dec 2013 14:29
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/8436

Actions (login required)

View Item View Item