Интервју: Регионални средби за воведување во МБТИ и мултипла интелигенција

Koteski, Cane (2008) Интервју: Регионални средби за воведување во МБТИ и мултипла интелигенција. Просветен работник.

[thumbnail of INTERVJU - REGIONALNI SREDBI ZA VOVEDUVANJE VO MBTI I MULTIPLA INTELIGENCIJA.pdf]
Preview
Text
INTERVJU - REGIONALNI SREDBI ZA VOVEDUVANJE VO MBTI I MULTIPLA INTELIGENCIJA.pdf

Download (525kB) | Preview

Abstract

Интервјуто е дадено како да се спроведи истражување на учениците т.е матурантите каде ќе го продолжат своето понатамошно образование, на кој факултет во државата или во странство.

Item Type: Other
Subjects: Social Sciences > Educational sciences
Social Sciences > Social and economic geography
Divisions: Faculty of Tourism and Business Logistics
Depositing User: Cane Koteski
Date Deposited: 15 Nov 2013 09:16
Last Modified: 04 Aug 2015 13:25
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/8091

Actions (login required)

View Item View Item