Програмирање на спортско-рекреативната анимација во Дојранскиот регион

Jakovlev, Zlatko and Paceskoski, Vlatko (2012) Програмирање на спортско-рекреативната анимација во Дојранскиот регион. In: Туризмот во Дојранскиот регион, 20 Apr 2012, Дојран, Македонија.

[thumbnail of Programiranje na sportsko-rekreativnata animacija vo Dojranskiot region.pdf]
Preview
Text
Programiranje na sportsko-rekreativnata animacija vo Dojranskiot region.pdf

Download (426kB) | Preview

Abstract

Со право може да се констатира дека активната спортско-рекреативна анимација е далеку покорисна од пасивната. Таа е поврзана со спортско-рекреативните анимациски активности на вода и копно. Овие активности
придонесуваат за спортска рекреација и активен одмор. Одморањето и летувањето покрај разновидното користење на спортските игри, движењето во природа со одредена програма и воопшто организираното вежбање го нарекуваме активна рекреација.

Item Type: Conference or Workshop Item (Paper)
Subjects: Social Sciences > Other social sciences
Divisions: Faculty of Tourism and Business Logistics
Depositing User: Zlatko Jakovlev
Date Deposited: 12 Nov 2013 15:01
Last Modified: 12 Nov 2013 15:01
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/8004

Actions (login required)

View Item View Item