Управување на организациски конфликти

Sofijanova, Elenica (2005) Управување на организациски конфликти. BIGOSS, Скопје. ISBN 9989-44-119-7

[thumbnail of kniga2.pdf]
Preview
Text
kniga2.pdf

Download (5MB) | Preview

Abstract

Главни теми кои ги обработува оваа книга се: Конфликтите се дел од животот, Конфликтите и организациската ефективност, Меѓугрупни врски и организациски конфликти и Менаџерите градители и управувачи на квалитетни организациски соодноси.

Item Type: Book
Subjects: Agricultural Sciences > Other agricultural sciences
Divisions: Faculty of Agriculture
Depositing User: Elenica Sofijanova
Date Deposited: 21 Aug 2013 10:40
Last Modified: 21 Aug 2013 11:16
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/6951

Actions (login required)

View Item View Item