Одржување на муницијата е еден од битните услови за висока борбена готовност

Smileski, Rose (1998) Одржување на муницијата е еден од битните услови за висока борбена готовност. Зборник на објавени трудови од Прв научен симпозиоум на тема: Одбранбено-заштитниот систем на Р. Македонија-состојби и перспективи, Охрид 1996. pp. 295-302.

[thumbnail of __ugd.edu.mk_private_UserFiles_biljana.kosturanova_Desktop_R S 5.pdf]
Preview
Text
__ugd.edu.mk_private_UserFiles_biljana.kosturanova_Desktop_R S 5.pdf

Download (1MB) | Preview

Abstract

Муницијата, според својствата, ефектите и последиците од дејството врз целта, спаѓа во групата на воените технички средства за еднократна употреба и се смета за артикл со најмасовно воено производство и потрошувачка...

Item Type: Article
Subjects: Engineering and Technology > Other engineering and technologies
Social Sciences > Other social sciences
Divisions: Military Academy
Depositing User: Biljana Kosturanova
Date Deposited: 14 Aug 2013 10:07
Last Modified: 14 Aug 2013 10:07
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/6903

Actions (login required)

View Item View Item