Фактори и критериуми за репродукционо и профитабилно поврзување и здружување на индустриските претпријатија

Miceski, Trajko (1992) Фактори и критериуми за репродукционо и профитабилно поврзување и здружување на индустриските претпријатија. PhD thesis, Универзитет во Битола.

[thumbnail of dok.1.pdf]
Preview
Text
dok.1.pdf

Download (20MB) | Preview

Abstract

Фундаменталните промени што настанаа и континуирано настануваат во нашиот општествен и економски развој, како резултат на длабоката општествено - економска и политичка реформа, условија крупни промени и на подрачјето на оптествено - економските односи во сферата на организирањето и функционирањето на стопанските субјекти.

Item Type: Thesis (PhD)
Subjects: Social Sciences > Economics and business
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Marina Ivanova
Date Deposited: 28 Jun 2013 08:46
Last Modified: 28 Jun 2013 08:46
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/6711

Actions (login required)

View Item View Item