Ефектот на валпроат на кортикалната електрогенеза

Ilievska, Liljana and Gorgieva, E and Petrov, I and Petrova, V and Nikodievik, D (2007) Ефектот на валпроат на кортикалната електрогенеза. Списание на Лига против епилепсија на Р.Македонија. pp. 1-6.

[thumbnail of kortikalna elektrogenerata - dr. ilievska.pdf]
Preview
Text
kortikalna elektrogenerata - dr. ilievska.pdf

Download (707kB) | Preview

Abstract

Да покажеме некои наши клинички искуства за ефектот на хроничниот третман со валпрот на кортикалната електрогенеза, кое досега многу малку е студирано иако лекот е во употреба од 1964 година.

Item Type: Article
Subjects: Medical and Health Sciences > Basic medicine
Medical and Health Sciences > Clinical medicine
Divisions: Faculty of Medical Science
Depositing User: Liljana Ilievska
Date Deposited: 20 Mar 2013 17:46
Last Modified: 15 Aug 2013 14:03
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/5955

Actions (login required)

View Item View Item