Имуногенетски истражувања кај пациенти со епилепсија

Ilievska, Liljana and Petrov, I and Arsovska, Anita and Ilievska, E (2007) Имуногенетски истражувања кај пациенти со епилепсија. Списание на Лига против епилепсија на Р.Македонија. pp. 41-45.

[thumbnail of imuno genetski istrazuvanja kaj pacienti so epilepsija - dr. ilievska.pdf]
Preview
Text
imuno genetski istrazuvanja kaj pacienti so epilepsija - dr. ilievska.pdf

Download (306kB) | Preview

Abstract

Последните десет години Клиниката за неврологија во соработка со Институтот за трансфузиологија, Институтот за клиничка биохемија и Институтот за биологија при Академијата за наука спроведоа имуногенетски истражувања кај пациенти со епилепсија.

Item Type: Article
Subjects: Medical and Health Sciences > Basic medicine
Medical and Health Sciences > Clinical medicine
Divisions: Faculty of Medical Science
Depositing User: Liljana Ilievska
Date Deposited: 20 Mar 2013 17:14
Last Modified: 15 Aug 2013 14:02
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/5951

Actions (login required)

View Item View Item