Генетски и неврофизиолошки истражувања кај мигрена

Ilievska, Liljana (2004) Генетски и неврофизиолошки истражувања кај мигрена. [Project]

[thumbnail of genetski i nevrofizioloski istrazuvanja kaj migrena - dr. ilievska.pdf]
Preview
Text
genetski i nevrofizioloski istrazuvanja kaj migrena - dr. ilievska.pdf

Download (389kB) | Preview

Abstract

Мигрената иако е позната уште од античките времиња до денес физиопатологијата на мигренпзниот напад останува енигма. Според статистиката 23 милиони Американци страдаат од мигрена.

Item Type: Project
Subjects: Medical and Health Sciences > Basic medicine
Medical and Health Sciences > Clinical medicine
Divisions: Faculty of Medical Science
Depositing User: Liljana Ilievska
Date Deposited: 25 Mar 2013 16:35
Last Modified: 15 Aug 2013 14:07
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/5950

Actions (login required)

View Item View Item